Emocje i nastrój. Jak je zrozumieć i kształtować.
Moja książka o emocjach i nastroju ukazała się w 2019 roku, a więc już kilka lat temu. Od początku obserwuję rosnące zainteresowanie tą pozycją, na co wskazują liczne informacje o tym jak wiedza w niej zawarta owocuje u ludzi, którzy po nią sięgnęli. Niemal od samego początku książka jest też równolegle w drugim obiegu. Do dzisiaj miała dwa dodruki, co sprawia, że ma obecnie wielotysięczny nakład. I choć nie jestem zadowolony z tego jak została zredagowana, to okazuje się, że treść jest tak istotna, iż pokonała warstwę językową przedostając się tam, gdzie powinna.
Książkę "Emocje i nastrój. Jak je zrozumieć i kształtować" spotkało również naukowe wyróżnienie, co jest dla mnie nie tylko zaskoczeniem, ale i potwierdzeniem, że mój wysiłek dostrzeżono na gruncie naukowym. A przecież książka została wydana w przestrzeni popularyzatorskiej. Dopiero kilka tygodni temu trafił do mnie artykuł, który dwa lata temu opublikowano w naukowym czasopiśmie "Humanistyka i przyrodoznawstwo", a następnie w wolnym dostępie w ResearchGate (doi: 10.31648/hip.7503).
Autor artykułu, Pan Marek Błaszczyk z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, wykonał niezwykłą pracę rzetelnie omawiając treść mojej książki w kontekście dotychczasowych naukowych dociekań na temat ludzkiej emocjonalności.
Dziesięciostronicowy artykuł jest w całości poświęcony mojej książce i dowodzi tego jak ważną porusza ona tematykę. Cieszę się, że nie jestem sam z tą świadomością. Mam dużo wdzięczności do autora za to, że podjął się tego zadania z prawdziwie wnikliwym i przekrojowym podejściem. Zachęcam Państwa do tego artykułu, bo pozwala zrozumieć naukowe meandry badań nad emocjami. Wystarczy kliknąć Psychologia i emocje
P.S. Moja druga książka o emocjach jest już właściwie gotowa, ale nie wiem jeszcze kto i kiedy ją wyda. W nowej książce jest nie tylko najbardziej aktualna wiedza o emocjach, ale jeszcze bardziej wyeksponowałem możliwości jej stosowania w codziennym życiu.